fbpx

Jak trenować z nami?

ORMAsystem to prawidłowy metodycznie program treningowy, którego skrupulatna realizacja gwarantuje osiągnięcie zamierzonego efektu. Zatem co należy zrobić, aby prawidłowo wykorzystać potencjał systemu treningów ORMAsystem:

Określ swój CEL

FILAR 1

Określenie celu to pierwszy ważny krok w Twoim treningu zgodnie z ORMAsystem. Określenie celu jest etapem autodiagnozy, czyli zastanowieniu się nad tym, co chciałbym osiągnąć? Na jakim poziomie obecnie jestem? Co chciałbym ćwiczyć (jakie treningi)?, Ile jestem w stanie poświęcić czasu na trening (faktycznie realnego na trening)?. Jak chciałbym sprawdzić, czy poświęcając czas na trening wykorzystuje go skutecznie (jak będę testował postępy)?…

Wykonanie takiej autodiagnozy jest ważnym krokiem, gdyż wstępnie już umożliwia sprecyzowanie szeroko rozumianego celu i przejście do następnego kroku, czyli do wyboru programu.

Wybierz program

Czas trwania jednego programu (cyklu) 3 miesiące

FILAR 2

Należy wybrać program zgodny z określeniem celu. Procedura wyboru programu przeprowadzi Cię przez wszystkie pytania tak, abyś wybrał program idealnie dopasowany do Twoich potrzeb – jest to etap 1 wyboru programu. Dodatkowo w drugim etapie wyboru programu otrzymasz dodatkową ankietę, która wypełniona posłuży nam, aby wybrany program dodatkowo zindywidualizować pod Ciebie. Zatem w ostateczności otrzymasz program idealnie pasujący do Ciebie i twojego celu.

.

Programy ORMAsystem są uporządkowane zgodnie z dyscyplinami lub celem nadrzędnym jaki ma być realizowany.

  • Programy na dyscypliny np.: bieganie, kolarstwo, triathlon To programy, w których nadrzędna jest wybrana dyscyplina, a ewentualne dodatkowe aktywności (siłownia, basen itd.) stanowią uzupełnienie kompleksowego planu.
  • Dla dyscyplin typu tenis, MMA, piłka nożna i inne, programy są kompleksowym przygotowaniem motorycznym zgodnie ze wzorcem tzw „mistrza” w danej dyscyplinie. Dodatkowo mogą zawierać określenie parametru motorycznego, który bardziej będzie rozwijany – jeśli potrzebujesz takiego akcentu.
  • Dla programów na dany cel np.: redukcja-odchudzanie, kompleksowa sprawność – programy określają formy aktywności, które połączone w kompleksowym programie mają umożliwić Tobie osiągnięcie założonego celu.

Minimalny czas współpracy to 3 miesiące (cykl), ale jesteśmy pewni że zostaniesz z nami dłużej.

Realizuj swój program

Mierz postępy

FILAR 3

Efektywny proces treningowy  wymaga rejestracji pracy oraz wykonywania testów po  każdym cyklu treningowym, co z jednej strony uwidacznia postępy, a z drugiej strony daje możliwości świadomego wprowadzania zmian. Dzięki temu Wiesz, że prawidłowo przebiega trening i masz możliwość świadomego wprowadzania zmian (jeśli takie będą potrzebne).

.

Program ORMAsystem jest kompleksowym systemem treningów na 12 miesięcy periodyzowanym w cyklach 3 miesięcznych, czyli są to 4 cykle treningowe. Każdy cykl kończy się odpowiednimi testami ukazującymi postęp, a ponadto systematyczne rejestracja przebiegu treningów (odpowiednie tabele) ukazuje całą wykonaną pracę w danym cyklu.  Mając do dyspozycji wyniki testów nasi specjaliści mają niezbędne dane do prawidłowego sterowania Twoim procesem treningowym, np.: mogą w ramach konsultacji wprowadzić dodatkowe zmiany w treningu lub pomogą Tobie w wyborze innego celu, programu, tak aby w pełni wykorzystał to co wytrenowałeś.

Zatem wystarczy prawidłowo wybrać program, systematyczne go wykonywać i konsultować z nami wszelkie wątpliwości, aby efektywnie i bezpiecznie trenować.

Konsultuj trening

FILAR 4

Program treningowy który otrzymasz zawiera rozbudowaną część opisową z której dowiesz się jak przeprowadzić poprawnie samodzielnie trening. W trakcie rozpoczęcia treningów zgodnie z naszą metodyką treningową pojawiają się dodatkowe indywidualne pytania na które odpowiedzą nasi trenerzy przez cały okres trwania cyklu treningowego. Konsultacje odbywają się najczęściej drogą mailową jest to zdecydowanie najlepsza forma kontaktu w przypadku konsultacji, ponieważ zawodnik mając czas może zastanowić się nad pytaniami które chce zadać a trener po otrzymaniu maila ma możliwość przy odpowiedzi zapoznania się z programem treningowym klienta. Dodatkową zaletą jest fakt, że klient może wrócić do maila z odpowiedzią i przypomnieć sobie rady trenerów.

Programy ORMAsystem to także konsultacje w trakcie trwania całego cyklu treningowego. Nasi trenerzy są do Państwa dyspozycji.

Nie zatrzymuj się

Z naszego doświadczenia wiemy, że często największym problemem w procesie treningowy jest bark spójności między jednym planem, a kolejnym. Dotyczy to zarówno połączenia dyscyplin i treningów w obrębie jednego sezonu, jak i całych sezonów. Dlatego  ważną cechą każdego programu ORMAsystem jest zazębianie się wszystkich aktywności w danym cyklu, cyklach między sobą, a także po zakończeniu całego sezonu (12miesięcy) masz do wyboru możliwość kontynuacji, czyli kolejnego programu będącego w pełni zgranym z tym, który wykonałeś z uwzględnieniem osiągniętych progresji. Taka możliwość jest dzięki przewidzianym testom w cyklach oraz dzięki naszemu doświadczeniu w prowadzeniu zawodników przez wiele lat. Nawet gdybyś po roku zmienił swoje cele, to pomożemy Ci w wyborze innego również dopasowanego do Twoich potrzeb programu.

Programy ORMAsystem to kompleksowe i zazębiające się systemy treningów, które dają możliwość prawidłowej, bezpiecznej i skutecznej pracy przez wiele lat…

Uwaga! przekonaj się jak łatwo wybrać program dla siebie

Udostępnij
+1
Tweetnij
Udostępnij
Przypnij
Stumble