fbpx

Jak wybrać program dla siebie?

Każdy nasz program ORMAsystem jest zwartym, zgodnym metodycznie systemem, którego realizacja zapewnia wysoką skuteczność. Aby tak było program w trakcie procedury zamawiania jest dodatkowo indywidualizowany  do osoby zamawiającej. Takie postępowanie wymaga specyficznej procedury zamawiania, na którą składają się 2 główne Etapy:

Etap 1 – wybór odpowiedniego programu

Etap rozpoczyna wyborem płci na poziomie menu głównego. Dział „Dla niej” i „Dla Niego”. Następnie etap ten składa się z kilku kroków, które mają doprowadzić naszego odbiorcę  do właściwego dla niego programu ORMAsystem. Do kroków tych zaliczamy:

  • Krok 1 – wybór dyscypliny, krok ten obejmuje wybór odpowiedniej dyscypliny, na którą program będzie napisany. Dyscypliny, na które dostępne są programy zostały podzielone na 3 grupy:
    • Cel – programy z tej grupy ukierunkowane są na cel np.: Redukcja – aktywności treningowe są tak dobrane, aby maksymalizować osiągnięcie celu.
    • Dyscypliny – programy z tej grupy ukierunkowane są na daną dyscyplinę, która spełnia nadrzędną rolę w całym programie, czyli wszystkie ewentualne dodatkowe opcją są podporządkowane pod nią.
    • Sprzęt – programy z tej grupy napisane są na konkretny sprzęt sportowy oraz jednocześnie na określony cel.

Po wyborze właściwej dla siebie dyscypliny nastąpi przejście do sprecyzowania wybranej dyscypliny (krok 1b) np.: dla biegania i kolarstwa wybór dystansu startowego. Dla redukcji wybór form aktywność, które realizują cel. Dla sportów wybór form treningu przygotowania fizycznego lub celu itd.

  • Krok 2 – Wybór obciążeń / zaawansowanie, krok ten obejmuje oszacowanie stopnia zaawansowania, aby obciążenia treningowe były dopasowane do organizmu. Wybór stopnia zaawansowanie oparte jest na tabelach, które w łatwy sposób dają możliwość prawidłowego ustalenia poziomu treningowego. Dzięki temu wybrany program będzie właściwie dopasowany.
  • Krok 3 – Wybór dni treningowych, krok ten umożliwia wybranie ilości treningów w tygodniu, na które będzie napisany program. Ważne jest, aby wybrać ilość dni zgodnie z oszacowanym obciążeniem treningowym (poprzedni krok) oraz realnymi własnymi możliwościami realizacji.

Jeśli jesteśmy pewni, że wykonamy daną ilość treningów to należy ją przyjąć. Jeśli nie jesteśmy pewni, to należy posłużyć się zasadą, która mówi, że w praktyce jak jestem w stanie maksymalnie wykonać np.: 5 treningów to realnie wykonam ich 4.

Na tym etapie bardzo ważne jest, aby podać realną do wykonania ilość treningów , gdyż skuteczniejszy jest trening wykonywany systematycznie i regularniej od treningu z większą ilością dni treningowych, ale nie wykonywany regularnie. Ponadto trening nieregularny bardziej naraża na przeciążenia i kontuzje.

  • Krok 4 – Wybór dodatkowych opcji, krok ten obejmuje dodatkowe opcje takie jak: treningi uzupełniające, treningi przejściowe, czy dodatkowe sprecyzowanie celu np.: dla siłowni będzie to ustalenie celu typu rozwój masy mięśniowej, rzeźby, czy treningu kompleksowego. Generalnie mówiąc w kroku tym wybieramy dodatkowe dostępne opcje programu.

Należy zaznaczyć, że każdy program oferowany w ramach ORMAsystem jest tak ułożony, aby wszystkie zawarte w nim treningi, w tym dodatkowe wzajemnie się zazębiały, dlatego ważne jest aby prawidłowo wybrać program.

Zakończeniem tego etapu jest przejście do procedury zakupu odpowiedniego programu, zgodnego z podanymi powyżej wytycznymi. Z punktu widzenia metodyki treningu wybrany program jest już na wysokim poziomie dopasowania do odbiorcy, czyli posiada wysoki stopień indywidualizacji.

Obecnie, w celu ułatwienia zakupu, wybór 4 kroków dokonujemy już w sklepie poprzez właściwy wybór opcji (dokładny opis znajduje się po wybraniu właściwej dyscypliny).

Etap 2 –dodatkowej indywidualizacji wybranego programu

Po wybraniu odpowiedniego programu i przejściu procedury zakupu zostanie wysłana dodatkowa ankieta do wypełnienia, która umożliwi naszym specjalistom dodatkową indywidualizację wybranego programu ORMAsystem. Po wypełnieniu i odesłaniu ankiety (w zależności od wybranej opcji on-line lub e-mail) w ciągu 48h otrzymasz w pełni zindywidualizowany Program Treningowy ORMAsystem.

Co zrobić jak źle wybiorę program?

Dzięki podziale procedury zamawiania na 2 etapy nasi specjaliści mają możliwość weryfikacji prawidłowości wyboru programu do odpowiedzi zawartych w ankiecie. Dlatego jeśli stwierdzimy, że program został błędnie wybrany mamy możliwość skontaktowania się w celu potwierdzenia wyboru lub zasugerowaniu innego rozwiązania.

Takie postępowanie to gwarancja prawidłowo wybranego i zindywidualizowanego programu treningowy ORMAsystem

Czy będzie możliwość drobnych zmian w otrzymanym programie?

Każdy Program ORMAsystem to również zapewnienie konsultacji z naszymi specjalistami. Dzięki nim będzie możliwość wprowadzania drobnych zmian, aby program był jeszcze lepiej dopasowany, a przez to skuteczniejszy i bezpieczniejszy.

Programy Treningowe ORMAsystem to możliwość konsultacji z naszymi specjalistami w celu jeszcze lepszego dopasowania realizowanego programu

Co zrobić jak zmienią się moje możliwości treningowe lub preferencje treningowe?

Każdy program ORMAsystem jest kompleksowym 12 miesięcznym programem treningowym, który podzielony jest na 4 uzupełniające się wzajemnie cykle treningowe (3miesięczne). W ramach współpracy otrzymasz jeden cykl z wybranego programu, a kolejny na 7dni przed zakończeniem aktualnie realizowanego. Dlatego jeśli zmienią się Twoje preferencje lub możliwości treningowe wystarczy przed otrzymaniem kolejnego cyklu skonsultować zakres zmian z nami. Wtedy nasi specjaliści doradzą inny program, który z jednej strony wykorzysta to, co wytrenujesz, a z drugiej strony dopasowany będzie do nowych preferencji lub możliwości.

Zmiana na inny program treningowy możliwa jest zawsze na pod koniec realizowanego cyklu – dlatego minimalny czas naszej współpracy to 3miesiące.

Programy Treningowe ORMAsystem zapewniają pełną elastyczność i dopasowanie treningów do Twoich możliwości i preferencji

Udostępnij
+1
Tweetnij
Udostępnij
Przypnij
Stumble