fbpx


INNOWACYJNE PROGRAMY TRENINGOWE

poparte 18 letnim doświadczeniem w prowadzeniu zawodników


Szczegółowe opisy treningów do samodzielnej realizacji

Już 18 lat korzystacie z naszych treningów i konsultacji ON-LINE

1. Dla wielu dyscyplin sportu

Poparte długoletnią efektywną pracą z zawodnikami z różnych dyscyplin. Uwzględniające właściwy, specjalistyczny dla różnych dyscyplin i celów trening, który również dopasowany jest do twojego poziomu.  W zależności od dyscypliny nasze programy mogą być:

  • Kompleksowym systemem treningowym uwzględniającym trening główny dopasowany pod każdym względem do twoich potrzeb. Dyscypliny takie jak: Bieganie, Kolarstwo (MTB i szosowe), Triathlon oraz ukierunkowane na cel takiej jak: Redukcja tkanki tłuszczowej, Modelowanie Sylwetki (Siłownia), czy Żelazna Kondycja
  • Kierunkowym przygotowaniem motorycznym (fizycznym), zawierającym specjalistyczne formy i metody treningu motorycznego w danej dyscyplinie, a przez to prawidłowo rozwijające bazę motoryczną podstawową (siła, wydolność,szybkość) i kierunkową (skoczność, szybkość kierunkowa, różne przedziały mocy itd.), dzięki której poprawisz wyniki w uprawianej dyscyplinie.

W jednym programie treningowym kilka form aktywności

Profesjonalnie połączenie dwóch aktywności np. siłownia + bieganie.

2. Kompleksowe - zazębiające się treningi

Prawidłowo łączące różne formy treningowe. Już nie musisz martwić się, że np.: trening siłowy nie będzie zazębiał się z wydolnościowym. Nasze programy są właśnie tak zaplanowane, aby wszystko wzajemnie z sobą grało, czyli aby skuteczność treningów, które wykonujesz była najwyższym celem. W pracy treningowej wykorzystujemy zawsze zaplanowany trening, który monitorujemy:

  • Trening wydolnościowy – z wykorzystaniem prawidłowych stref tętna, tempa, stref mocy (trening rowerowy), czy innych markerów takich jak np.: WSR (współczynnik szybkości restytucji) oraz system obciążeń.
  • Trening siłowy i kierunkowy – czas pracy/przerwy, strefami tętna, rejestracją obciążeń, WSR, czy innymi specjalistycznymi

W zależności od twojego poziomu nasze programy oprócz prawidłowo zaplanowanego treningu zawierają dobór najistotniejszych markerów pracy treningowej, tak aby trening był dla Ciebie łatwy, możliwy do wykonania oraz przede wszystkim efektywny.

Skuteczny trening bazowy kierunkowy specjalistyczny

Trenuj efektywnie i bezpiecznie przez cały sezon. Już dziś możesz korzystać z naszego wieloletniego doświadczenia.

3. Skuteczność – bazująca na:

Jest wiele systemów treningowych, których skuteczność jest większa lub mniejsza a nasze systemy treningów (programy ORMAsystem) odznaczają się pewną skutecznością, gdyż bazuje na:

  • Specjalistycznej wiedzy, jesteśmy trenerami kierunkowo wykształconymi, co ułatwia nam szerzej spojrzeć na problemy treningu, przygotowania motorycznego, żywienia i suplementacji, a dzięki temu wybierać te metody, czy działania, które są skuteczne.
  • Praktyce trenerskiej w pracy w różnych dyscyplinach, co daje zarówno doświadczenie tych dyscyplin, a także umożliwia zastosowanie nowatorskich rozwiązań, wykorzystujących transfer motoryczny, czyli przenoszenie różnych skutecznych rozwiązań treningowych między dyscyplinami.
  • Wieloletniej owocnej pracy z zawodnikami na różnych poziomach zawansowania co umożliwia długofalowe spojrzenie na skuteczne rozwiązania treningowe. Ponadto wypracowanie faktycznie skutecznych metod i form treningowych w różnych dyscyplinach oraz poziomach zaawansowania.

Dlatego mówiąc o skuteczności naszych rozwiązań możemy poprzeć je wiedzą, praktyką i doświadczeniem a tobie zagwarantować, że przedstawione w programach mechanizmy treningowe będą pewne i właściwe, czyli po prostu efektywne.

Odpowiednia siła bodźca do wywołania progresji

Bezpieczeństwo treningu brak przeciążeń i przetrenowań.

4. Autorski System Obciążeń

Bazujące na Autorskim Systemie Obciążeń, który gwarantuje zawsze prawidłowo dopasowany do odbiorcy bodziec treningowy. System powstał jako wieloletnie doświadczenie w planowaniu kompleksowych programów treningowy, łączących różne formy treningu w jeden wzajemnie stymulujący bodziec treningowy. Dzięki temu zyskujesz pewność zawsze właściwego treningu, czyli efektywnie poświęconego czasu na trening.

Trening mierzalny i policzalny

Świadome dostosowywanie obciążeń, testy.

5. Indywidualne i czytelne – łatwość realizacji

Forma zamówienia zakładające dobór programu pod względem najważniejszych cech treningu (Etap 1) oraz indywidualizacja pod kontem twoich potrzeb (etap 2) powoduje, że nasze programy są w pełni dopasowane do Ciebie. Ponadto ich jasna i czytelna forma, którą od lat stosujemy gwarantuje, że zawsze będziesz wiedział jak wykonać prawidłowo trening. A mimo to jakbyś miał pytania, to nasz trener zawsze dodatkowo wszystko wyjaśni. Zatem mimo wielu specjalistycznych rozwiązań treningowych zawsze będziesz wiedział, co i jak wykonać a dodatkowo opieka trenerska umożliwi wyjaśnienie wszelkich pytań treningowych.

Wszystko czarno na białym

Zaplanowany trening, ciągły monitoring procesu treningowego

6. Udokumentowane – świadomy proces treningowy

Zawsze kompleksowo opisany proces treningowy, czyli opis procedur, obciążeń, testów, treningów żywienia itd. jest dokumentem pracy, który z jednej strony umożliwia świadomą opiekę trenerską, a z drugiej ocenę potencjału zawodnika. Jesteśmy pewni za nasze rozwiązania treningowe dlatego oprócz szczegółowego opisu procesu treningowego wprowadzamy tabele treningowe do rejestracji pracy ułatwiamy w praktyce realizację planu oraz dajemy możliwość obserwacji postępów na tle pracy, co dodatkowo niezmiernie motywuje do treningu.

Udostępnij
+1
Tweetnij
Udostępnij
Przypnij
Stumble